Relacje między kotami

Większość myśli, że koty są totalnymi samotnikami. To nie jest prawda. Tak, są mniej towarzyskie niż psy, ale nie są w stu procentach samotnikami. Dziś rozpatrzymy relacje między kotami, nie między kotem a człowiekiem. Jesteście ciekawi?

Niewątpliwie koty są bardzo inteligentne i wrażliwe. Mimo wszystko ich mózg i poziom jego rozwoju różni się od ludzkiego. Koty inaczej patrzą na świat. Również ich emocje i reakcje mogą bardzo różnić się od naszych. Kocia miłość nie jest dokładnie taka sama, jak ludzka. Nie oznacza to jednak, że jest gorsza czy lepsza.

Koty lubią towarzystwo innych kotów. Często nawiązują relacje z przedstawicielami swojego gatunku, które mogą być nawet głębokie. Zaprzyjaźnione koty spędzają razem czas, przytulają się, lub idą razem na przechadzkę. Kocie mamy potrafią się dogadać i wspólnie wychowywać swoje małe kitkusie.
Nie wszystkie jednak są pozytywne. Koty, jak ludzie, mogą się pokłócić lub nawet wszcząć bójkę. Powody mogą być różne.

Relacje kotów bywają tak głębokie, że koty bardzo cierpią po stracie przyjaciela. Ich emocje mogą być bardzo silne. Możemy zaobserwować u nich ogromny smutek, porównywalny z depresją.

Przytulaski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s