Kocie pozycje

Sen to bardzo ważna kocia potrzeba. Każdy kociak przesypia nawet 16 godzin dziennie. Każdy ma swoje upodobania w tej kwestii. Sen może też wiele o kocie nam powiedzieć…

Samo spanie dla kota jest rzeczą bardzo intymną, dlatego przykładają do niego wiele uwagi. Pozycja jest bardzo ważna. Mimo wszystko komfort nie zawsze odgrywa główną rolę w podjęciu decyzji jaką wybierze na daną drzemkę nasz pupil. Głównymi czynnikami wpływającymi na tą decyzję są:

-Czy ma być to krótka drzemka z nudy, czy dłuższy sen

-Czy kot w pełni odda się snu, czy będzie połowicznie czuwał

-Bezpieczeństwo jakie daje lub nie daje mu otoczenie

-Temperatura otoczenia

Koty w przypadku dłuższego snu często wybierają ciemniejsze miejsca na uboczu. Jest to spowodowane tym iż wiele z nich preferuje zasypianie w spokoju, a pobyt człowieka w domu często mu ten spokój zakłóca. Dlatego koty chętnie sięgają po spanie w szafach, pudełkach i innych skrytkach, które zapewnią im chociaż trochę spokoju.

Jedną z najpopularniejszych pozycji do snu naszego pupila jest zwinięcie się w kłębek. Przyczyny tej pozycji mogą być dwie: temperatura otoczenia jest dla kota niska i chce się tak ogrzać podczas snu, albo po prostu nie czuje się bezpiecznie w danym otoczeniu. Jest to częsta pozycja w zimę. Nie oszukujmy się koty kochają ciepło. Towarzyszy też na początkach naszego jednoczenia się z pupilem, kiedy nie ufa nam jeszcze.

Kolejną z najpopularniejszych póz do snu jest totalne rozwalenie się. Jeśli kot przyjmuje taką pozycje obok ciebie oznacza to zaufanie w pełni. Czuje się przy tobie bezpiecznie przez co nie musi stosować środków ostrożności podczas tak intymnej czynności. Wie że go nie skrzywdzisz, a w razie zagrożenia obronisz. Często przyjmuje tą pozycje latem lub kiedy jest włączone mocne ogrzewanie i jest mu po prostu ciepło.

Często się zdarza, że kot podczas snu kładzie się na swojego człowieka, wtula się w niego lub po prostu dotyka łapką jakiejś jego części ciała. To również jest oznaka ogromnego zaufania i przyjaźni. Oznacza to nic innego, jak to, iż czuje się przy tobie w pełni bezpiecznie i kochany. Koty śpią razem ze sobą kiedy czują między sobą kocią więź. Traktuje cię więc jak „kociego” przyjaciela, z którym bezpiecznie może oddawać się w tą intymną czynność, jaką jest spanie, bez strachu o własne bezpieczeństwo.

Giguś, który zasnął podczas nauki ze swoją właścicielką

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s