Czy koty lubią być przykrywane?

Często gdy patrzymy na naszego kota leżącego na naszym łóżku i widzimy obok niego koc to z automatu przykrywamy go, by nie było mu zimno, a przy okazji, by wyglądał uroczo. Jednak, gdy nasz kot nie śpi w miarę mocno to można zauważyć, że Nasz kot się odkrywa i położy się w innym miejscu lub na nowo w tym samym, lecz tym razem nie okryty.

W czym, więc leży problem?

Koty posiadają naturalną warstwę futra, które jak dobrze wiemy dostarcza im ciepła. Same koty jednak warstwę futra mają po to, by przetrwać w trudnych warunkach na zewnątrz. A zatem czy koty się pocą od takiego ciągłego przykrywania ich? Nie, nie pocą, ale odczuwają nadmiar ciepła, który je ewidentnie drażni, my sami lubimy odczuwać ciepło, ale gdy jest już zbyt parno, to najzwyczajniej w świecie nas to drażni. Koty, same w sobie pocą się tylko w jednym miejscu na ciele, lecz, takie chwilowe przykrycie ich nic nie zmienia w ich poceniu się.

Tak, więc kot sam najlepiej tak jak i my potrafi stwierdzić jaka temperatura jest dla niego najlepsza i właśnie takich warunków będzie poszukiwał, przykrywanie i okrywanie go kocami nie dość, że ingeruje w jego strefę komfortu to dodatkowo drażni go nieodpowiednia dla niego temperatura.

Najlepiej, by nasze koty same sobie dopierały temperaturę jaka im odpowiada, gdyż w przeciwnym wypadku, nawet takie głupie delikatne rozgrzewanie kota, może mieć późniejsze powikłania w postaci kociego kataru, jeżeli kot po takim wygrzaniu będzie miał nagły kontakt z dużo niższą temperaturą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s