Kocie pazurki

Koty są naszymi domowymi drapieżnikami. Mają mocne ostre zęby, pazury i szybki refleks. Potrafią nawet uderzyć z siłą przekraczającą ich wagę.
Kocie pazury mogą siać spustoszenie na zwierzętach, nas kiedy chcemy je złapać, firankach, meblach itp.

W dawnych czasach rozwiązaniem problemu z drapaniem mebli czy ludzi było okropne. Całkowicie usuwano pazury kotu. Obecnie większość weterynarzy i miłośników kotów uważa to jako ostatnią deskę ratunku. Wielu weterynarzy odmawia wykonania tego zabiegu u kotów nawet w ostateczności. Skutki tego mogą być straszne. Kot zmieni swoje zachowanie, będzie towarzyszyć mu ogromny ból oraz może zacząć gryźć i stać się bardziej agresywny.

Zostaje więc nam obcinanie paznokci kota, jednak nie jest to konieczne, a u kotów wychodzących nawet niezalecane. Obcinanie paznokci, w przeciwieństwie do ich usunięcia, niesie wiele korzyści nie tylko dla ludzi i ich rzeczy. Obcinanie pazurków nie krzywdzi naszego futrzaka.

Pamiętajmy również o zaopatrzeniu się w drapak dla kota. Może posłużyć jako plac zabaw lub miejsce relaksu. Poprzez drapanie kot się odstresowuje. Pomaga rozciągnąć mięśnie i wykonać codzienną gimnastykę. Poza tym posłuży do celów pielęgnacji. Pomoże pozbyć się martwych warstw pazura na rzecz nowych, ostrych. Nie usuwanie martwych warstw może prowadzić do wrośnięcia się paznokcia, co niesie za sobą niemiłe konsekwencje.

Simba i jego pazurki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s