Łapeczki – co skrywają?

Myślisz, że wiesz wszystko o kotach? I o kocich łapkach? Łapki kryją w sobie wiele rzeczy, których może jeszcze nie wiesz. W końcu koty są tajemnicze i pełne zadziwiających faktów.

Może słyszysz to pierwszy raz, ale tak, koty też zostawiają odciski palców. Gruczoły łojowe zostawiają unikalny zapach kota. Dzięki temu może z zaznaczyć, że był na danym terenie. Z tego powodu również koty ugniatają różne przedmioty. Chodzi o zaznaczenie terenu.

Ludzie poruszają się, chodząc na całych stopach. A koty? Koty chodzą na samych palcach! Zadziwiające, prawda? Małe łapki i miękkość poduszek ułatwiają kotu poruszać się cicho po każdej nawierzchni. Kocie łapki są nie tylko słodkie, ale dzięki nim domowy kot może być najcichszym drapieżnikiem.

Kocie łapy, jak pisaliśmy również w innym wpisie, są zaopatrzone w gruczoły potowe, które uaktywniają się, gdy kot odczuwa stres. Na przykład podczas wizyty u weterynarza kot zostawia ślady swoich łapek.

Poduszki na kocich łapach mogą się wydawać bardzo delikatne, ponieważ są mięciutkie. W rzeczywistości są one bardzo odporne na różne uszkodzenia. Są wystarczająco silne, by zapewnić ochronę przed uszkodzeniami nawet w trudnym terenie. Jednak nie chronią one przed ekstremalną temperaturą. Poduszki są bardzo wrażliwe na dotyk i temperaturę.

Łapeczka Simby

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s