Czy na prawdę koty nie lubią się z psami?

W filmach, bajkach, czy internecie stereotypowo koty nie lubią psów i odwrotnie. Czy na prawdę tak jest? Nie zawsze.

Kot i pies albo się polubią i dogadają, albo nie. Istnieją przysłowia, właśnie o relacjach psów i kotów, których jest mnóstwo. Na przykład: być jak pies z kotem, drzeć koty.

Co wpływa na to, że ich relacje nie są za dobre?

Nieporozumienia pomiędzy psem a kotem wynikają w większym stopniu z nieznajomości mowy ciała, która jest różna dla każdego gatunku. Nie jest to wrodzona nienawiść, tylko nieporozumienia. Kot źle interpretuje zachowania psa, a pies źle interpretuje zachowania kota.

Każda osoba, która posiada oba te futrzaki, pewnie chciałaby, żeby żyły one ze sobą w zgodzie. Jeśli twoje zwierzaki nie przepadają za sobą, to nic straconego. Można to zmienić. Potrzebna jest cierpliwość i czas.

Ewolucja nie zapewniła żadnemu z tych gatunków zdolności do komunikowania się ze sobą. Dlatego można powiedzieć, że walka pomiędzy nimi jest mniej lub bardziej nieunikniona.
Nawet ich style walki są inne.  Pies szczeka, a kot w tej kwestii wykazuje się większymi umiejętnościami wokalnymi. Co ciekawe – oboje – psy, jak i koty warcząc ostrzegają rywala.

Tak naprawdę nigdy nie można przewidzieć, czy kot i pies będą żyć w zgodzie. Jednak można nad tym pracować. To właśnie od nas, właścicieli, zależy, jak będą wyglądać ich relacje. Ważne jest także indywidualne podejście, które uwzględni charakter zwierząt.
Zatem kot z psem, chodź nie zawsze jest to łatwe, mogą tworzyć fantastyczny duet.

przykład złych relacji między kotem i psem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s