Kocia miłość do butów

Wracasz do domu, odkładasz buty i… widok kota przy nich. Chyba każdy chociaż raz miał taki widok. No dobrze, ale skąd w takim razie taka miłość do naszego obuwia?

Widok kota wąchającego naszego buta spotkał chyba każdego. Nie jeden pewnie chwycił się za głowę ze świadomością jak te buty śmierdzą, a nasz pupil wącha i bawi się nimi z przyjemnością. Mało z nas jednak zdaje sobie sprawę, że nasze obuwie to cała księga historii dla naszego kota.

Zastanawiało was kiedyś czemu za każdym wąchaniem kot reaguje inaczej? Raz się bawi butami, a następnym razem je gryzie. Przyczyna takiego zachowania jest bardzo prosta. Kot posiada bardzo czuły węch, którym nie raz kontroluje nas. Tak kot potrafi nas kontrolować. Zostało udowodnione, że koty tak jak my ludzie potrafią przeżywać uczucie zazdrości. Buty są idealnym zbiorem zapachów, po których kot może ocenić w jakich miejscach mogliśmy być, a przede wszystkim z kim. Może się zdarzyć tak, że przejdzie obok nas jakiś inny kot, albo przejdziemy obok rzeczy, których zapachów nasz kot nie lubi. Dla nas nie będzie ten zapach odczuwalny. Dla naszego kota niestety już tak. Takie zapachy mogą doprowadzić do gryzienia butów i pokazywania niezadowolenia.

Koty mimo wszystko to bardzo inteligentne stworzenia. Tak jak oznaczają swój teren, tak i nas naznaczają swoim „TO MÓJ CZŁOWIEK!!!”. Jak to robią? No otóż ocieraniem się. o nas. Taki sam manewr stosują w przypadku butów. Nie zawsze jest to forma zabawy. Często przyjmuje formę zaznaczania, że właściciel tego obuwia ma swojego pupila i jest on w pełni jego. Tym samym mają spokój ducha, że nikt obcy nie przyczepi się do ich człowieka.

Oczywiście ile kotów tyle charakterów. Nie każdy kot kontroluje buty swojego właściciela. Jedne robią to non stop, inne czasami, a kolejne wcale. Jest to jednak rzecz naturalna i trzeba się pogodzić z faktem, że jeśli połasił się do nas inny kot kiedy byliśmy poza domem, nasz kot może być niezadowolony i wyrazić to poprzez np. „zabawę” z butami.

Myszkuś dumnie czekający na kontrolę butów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s