Dlaczego kot idzie za mną do łazienki?

Zapewne nie raz słyszałeś lub doświadczyłeś tego, że gdy idziesz się wykąpać lub skorzystać z toalety – Twój kot idzie za Tobą. Zamkniesz mu drzwi przed nosem – obrazi się. Im bardziej będziesz go wyganiać i drzwi zamykać, tym bardziej kot będzie chciał się do ciebie dostać. Będzie miauczał i drapał pazurami, póki go nie wpuścisz do łazienki lub z niej nie wyjdziesz.

Skąd mu się to bierze?
Koty są po prostu z natury bardzo ciekawskie. Kot myśli sobie: „Skoro zamyka się z łazience to na pewno robi tam coś ciekawego i świetnie się bawi”. Przez to koty chcą do nas dołączyć i nas podglądają.
Kot nie lubi być samotny i źle znosi, gdy go opuszczasz. Dlatego, gdy wracasz do domu, będzie ci towarzyszył wszędzie. Musi nadrobić stracone chwile z Tobą. W końcu bardzo cię kocha.
Koty są sprytne. Z pewnością kojarzą Twoje wejście do łazienki z szumiącą wodą czy też strumieniem z kranu do picia. Jedno i drugie uwielbiają, więc chętnie udadzą się z Tobą do łazienki. Mimo że boją się wody – uwielbiają ją. Zadziwiające, prawda?
Kot czuje obowiązek Cię dopilnować, czy nic się nie stało. Troszczy się o Twoje bezpieczeństwo. Musi cię obserwować i upewnić się, że nic Ci nie grozi.
Koty fascynuje również gładka faktura i zapachy oraz wyższa pozycja, przecież są królami. Dlatego kładą się na przykład w umywalce, wannie czy bidecie.
Często również stawiamy kuwetę w łazience, może kot chce korzystać z niej, wtedy kiedy Ty korzystasz z toalety?

A teraz przyznaj się, która sytuacja sprawdza się u Ciebie w domu? Twój kitku lubi wodę? A może się o Ciebie martwi? Czy też lubi załatwiać sprawy w kuwecie w towarzystwie?

Simba wylegujący się w bidecie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s