Język ciała kota

Koty porozumiewają się głównie za pomocą mowy ciała. Z pewnością nie jest to bardzo efektywne i często niezrozumiałe, ale niestety raczej nie doczekamy się czasów, gdy nasze koty do nas przemówią ludzkim językiem. Sposobów w jaki koty sygnalizują swoje emocje jest wiele.
Jak wyglądają znaki zaufania i miłości?

Uniesiony w górę ogon oznacza u kotów uległość i przyjazne zamiary. Często możemy to zaobserwować, na przykład, gdy wracamy do domu.
Powitaniem jest u kotów jest również ocieranie się. Zwierzak najpierw robi to policzkami, potem jakby próbował owinąć swym ciałem nasze nogi, a kończy na pocieraniu ich nasadą ogona. Zachodzi wtedy wymiana zapachów między nami, a kotem.
Położenie się na plecach i pokazanie brzuszka jest okazaniem zaufania. Jednak nie oznacza to, że chce być podrapany po brzuszku. Nie każdy kot na to pozwala.
Kręcenie swoim kocim zadkiem przed naszą twarzą to kolejny znak, który został kotu z czasów, gdy był małym kotkiem. Nie zawsze jest to dla nas przyjemne, prawda?
Niektóre koty są tak bardzo przywiązane do swoich opiekunów. Starają się mieć ich zawsze na oku i podążać za nimi. Często kot idzie za nami nawet do łazienki. Bywa, że wpatruje się nam intensywnie w oczy, ale uwaga, takie zachowanie może być również przejawem agresji i dominacji – w ten sposób zwierzaki próbują zastraszyć swoich wrogów.
Koty bardzo lubią się przytulać, ale tylko z ukochanymi osobami. Jeśli Twój kot często się do Ciebie tuli, jesteś dla niego ważny!

przytulający się Simba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s