Jaki żwirek należy stosować?

Kot załatwia się często do kuwety, a Nas drażni zapach ? Co z tym zrobić? Jakiego żwirku używać? Te pytania dręczą wielu właścicieli kotów. Nie jest to jednak mocno skomplikowane.

Na start dla naszych kotów należy zakupić żwirek kukurydziany. Dlaczego akurat taki? Koty często zjadają swój żwirek. Dlatego by sprawdzić czy nie podjada zawartości własnej kuwety należy używać na start żwirku, który rozpuści się w żołądku kota po jego ewentualnym zjedzeniu. Żwirek ten nosi także nazwę żwirku sanitarnego i o taki żwirek należy pytać w sklepie gdy zakupujemy dla kota pierwszy żwirek, żwirek taki można bez problemu spuścić w toalecie także pozbywanie się go to nie problem.

No dobrze, jednak, żwirek sanitarny mimo dobrego chłonięcia wilgoci nie usuwa nieprzyjemnego zapachu, więc trzeba dbać o regularne sprzątanie kuwety po jej użyciu. Istnieją jednak także żwirki usuwające nieprzyjemny odór. Są to żwirki zapachowe, które zazwyczaj nie mogą zostać spuszczane w toalecie. Żwirki te nie dość, że powinny zacząć być stosowane dla minimum półrocznych kotów, to także trzeba pilnować czy sam zapach nie odstrasza kota, a także czy kot nie próbuje zjeść takiego żwirku, gdyż żwirek taki osiądzie mu na żołądku, jeżeli go zje, więc warto być czujnym przy zakupie takiego żwirku. Zawsze warto też przy zakupie żwirku dopytać obsługi sklepu, która także doradzi Wam odpowiedni żwirek dla odpowiedniego wieku i zachowania kota.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s