Czego nie może jeść kot?

Kot nie jest wszystkożerny. O kotach krąży wiele mitów. Część z nich jest zgodna z prawdą, inne są tylko stereotypami lub po prostu bzdurą. Istnieją produkty, które mogą poważnie zaszkodzić Twojemu kotu.

Po pierwsze, kotu nie należy dawać resztek z obiadu. Psy tolerują część ludzkich składników, jednak kocie żołądki są bardziej wyczulone na niektóre produkty. Najlepszą zasadą jest niepodawanie kotu żadnego ludzkiego jedzenia. Unikaj podawania resztek kotu, zwłaszcza jeżeli na twoim talerzu były fast foody. Są to szczególnie ciężkostrawne i wysoko przetworzone produkty. Unikaj także przypraw, szczególnie soli, której kot nie może pozbyć się z organizmu, bo się nie poci.

Kotu nie można dać do jedzenia również słodyczy i deserów. Cukier i tłuszcze nie są wskazane w diecie kota.  Czekolada może być dla kota tak samo groźna, jak dla psa. Podawanie kotu słodyczy jest bardzo nieodpowiedzialne.

Czy kot może jeść psią karmę? Nie. Psy i koty to odmienne gatunki i mają inne zapotrzebowanie na różne składniki. Jeśli w Twoim domu mieszka kot i pies, zadbaj, aby jedli tylko ze swoich misek.

Kot nie może pić mleka. To niestety najbardziej popularny mit. Podanie kotu miski z mlekiem może przyczynić się do bolesnych komplikacji żołądkowych zwierzaka. O tym możecie przeczytać tutaj.

Simba oblizujący się na widok jedzonka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s