Wibrysy na łapkach

Każdy będzie w stanie wskazać miejsce występowania kocich wąsów. Ale już nie każdy wie, że znajdują się one nie tylko w obrębie pyszczka!
Wibrysy możemy znaleźć również na łapkach. Czy wiesz, że z tyłu przednich łapek koty mają wibrysy? Wibrysy, poza dodawaniem mruczkowi charakternego uroku pełnią kilka bardzo ważnych funkcji.

Wibrysy nadgarstkowe znajdują się na przednich łapkach. Być może nawet tego nie zauważyłeś, bo niektóre koty mają krótkie włosy, które wtapiają się w sierść. Wąsy nadgarstkowe są nieocenione podczas polowania, ponieważ pomagają określić i wyczuć ruch schwytanej ofiary. Pomagają również ustalić postawę ofiary, czy jest ona już ułożona do ugryzienia.

Kocie oczy maja trudność z koncentracją na obiektach, które znajdują się bardzo blisko nich. Domowe koty nie polują, jednak wiele wychodzących kotów nadal to robi. Ponieważ włosy nadgarstkowe są bliżej ziemi, pozwalają też kotom odczuwać wibracje – zatem mogą wyczuć zbliżające się do nich niebezpieczeństwo czy zasadzkę. Pamiętaj, że wibrysy są bardzo czułe na ból. Pod żadnym pozorem ich nie ciągnij ani nie przycinaj!

Kocie łapeczki są wspaniałe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s