Czego nie robić, żeby nie denerwować swojego kota?

Koty często śledzą nasze zachowanie i przyglądają się nam. Są z natury bardzo ciekawskie. Zwracają uwagę nawet na nasze najdrobniejsze ruchy i gesty. Czasem możemy nieświadomie wysłać kotu sygnał, który może go zniechęcić lub odstraszyć. Należy zadbać, aby nie odstraszyć kota od siebie i mieć z nim dobre relacje. A więc co robić, aby nasz kitku miał szczęśliwe kocie życie?

Bardzo ważna jest czysta kuweta. Koty nie znoszą, gdy ich kuweta jest brudna. Jeśli myślisz, że kocie kupy bardzo brzydko pachną, to… co ma powiedzieć kot, który ma o wiele bardziej czuły nos niż ludzie? Jeśli zaniedbasz kuwetę swojego kitka, on nie będzie chciał z niej korzystać i może znaleźć sobie inne miejsca, z czego możemy nie być zadowoleni…

Następną sprawą jest, a właściwie są – regularne pory karmienia. Koty uwielbiają rutynę, jest im to potrzebne, aby czuły się dobrze i bezpiecznie. Z kolei posiłek jest dla nich rzeczą świętą. Tak więc staraj się nie spóźniać z napełnieniem miski i dbać by kocia miska napełniała się regularnie.

Nachalny dotyk czy trzymanie na siłę również może bardzo zdenerwować naszego futrzaka. Każdy ma swoje indywidualne granice tolerancji na dotyk, a jako właściciel powinieneś to szanować. Nachalne pieszczoty prędzej czy później mogą zniechęcić naszego kota i nie będzie chciał już się zbytnio dotykać.

Podsumowując, nie róbmy na złość swoim kotom. Starajmy się, aby czuły się komfortowo i bezpiecznie. Zapewnijmy im szczęśliwe kocie życie.

Tami mająca dość miziania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s