Za czym nie przepadają koty?

Ach, te urocze bestie, chociaż często pokazują nam jaki mają nieugięty charakter to mają one też swoje słabe punkty. Jest wiele rzeczy, za którymi nasze koty nie przepadają lub najzwyczajniej w świecie się boją. Czego, więc unikać by nasz pupil wiódł spokojne sielankowe życie?

Tak więc na początek omówimy może największy z mitów, czyli ogórki. Tak strach przed ogórkami jest ukazany na wielu filmikach w internecie. Czy jest to jednak tak popularne zjawisko? Otóż nie, każdy kot reaguje na ogórka inaczej. Dla porównania mogę wskazać zachowania moich 3 kotów, dwa z nich jedynie obwąchały ogórka i zostawiły natomiast trzeci z nich podszedł, obwąchał i zaczął zabierać się za konsumpcję. Także jak widać nie każdy kot musi reagować na to identycznie.

Teraz coś za czym koty nie przepadają, a jednak używają tego na co dzień, czyli woda. Jest ona dla nich jedynie straszna, gdy jest jej za dużo lub nie trafia do pyśka, a na futerko. Na pewno nie raz Wasze pupile wlazły w miskę z wodą, przez co miały mokre łapki. U starszych kotów raczej to się nie zdarza, ale u młodszych jest to notoryczne zachowanie. Właśnie dlatego woda w spryskiwaczu to świetny sposób na wyuczenie u kota pewnych zachowań, gdyż strach przed nią jest dla nich bardzo silnym impulsem, który łatwo zostaje im w pamięci.

Kolejną rzeczą, za którą koty nie przepadają jest głaskanie pod włos. Jest to jak najbardziej naturalne, że tego nie lubią, gdyż jest to dla nich ból porównywalny z naszym ciągnięciem za włosy, dlatego ważne jest by koty odpowiednio wyczesywać i głaskać, gdyż nawet tak prosta czynność może okazać się dla kota bólem, jeżeli nie zostanie wykonana prawidłowo.

Co jeszcze drażni koty? Cytrusy. Sam ich ostry i wyrazisty zapach jest odpychający dla naszych futrzaków. Im bardziej kwaśny cytrus tym bardziej kot zareaguje na jego zapach. Dobrym sposobem jest okropienie sokiem z cytryny miejsc, w których niezbyt chcemy widzieć naszego kota.

Nieustraszona Tami zwiedzająca szczyt prysznica

A Wasze koty nie przepadają za czymś jeszcze?

Napiszcie w komentarzu poniżej 😸

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s