Kocie ubranka

Chociaż dla wielu z nas ubranka dla kotów są urocze, to nie powinniśmy zbytnio nadużywać władzy nad kotem wciskając go w te ciuszki. Koty są przyzwyczajone do swojego codziennego stylu, czyli futerko bez żadnych dodatków. Często założenie nawet zwykłej obróżki, albo szelek powoduje u kotów zaburzenia równowagi.

Jak więc nauczyć kota nosić ubranka oraz kiedy można je zakładać?

Ubranka dla kotów należy zakładać tylko i wyłącznie, jeżeli są potrzebne, czyli przykładowo kot siedzi całymi dniami w domu, ale chcemy go wyprowadzić na dwór na spacer. W takim wypadku, gdy na dworzu jest zimno powinniśmy nałożyć naszemu kotu ubranko chroniące go przed temperaturą. Tak, koty posiadają naturalną ochronę przed zimnem jaką jest futro, lecz jeżeli kot siedzi całymi dniami w ciepłym domu i momentalnie wyjdzie na zewnątrz, gdzie jest zimno może dostać tak zwanego kociego kataru lub nawet przeziębienia. W takich wypadkach wręcz należy opatulić naszego pupila jakimś ciepłym ubrankiem. No dobrze, ale w takim razie co zrobić, by kot nie tracił równowagi po założeniu takiego ubranka? Na leżąco nie da się, przecież wyjść na spacer.

Kota należy nauczyć chodzenia w ubranku. Parę dni, przed pierwszym wyjściem na zewnątrz należy założyć kotu ubranko i poczekać chwilę, aż wreszcie wstanie i zacznie po swojemu jakoś pokracznie chodzić. Takich prób należy wykonać minimum kilka, gdyż kitek musi nauczyć się chodzenia w odzieży. Jeżeli zauważymy, że po nałożeniu stroju kot nie kładzie się, a od razu wstaje i zaczyna iść w swoim kierunku, to wiemy, że jest on gotowy do wyjścia na spacer.

Ważną uwagą jest to, że koty często lubią wyślizgiwać się z ubranek. Dlatego należy dobrać takie ciuszki dla zwierzaka, które nie będą go opijały, ale także nie będą dla niego za luźne. Ubranka takie najlepiej jest zamawiać przez internet po dokładnym zmierzeniu kota miarą krawiecką, gdyż wtedy mamy pewność, że kot z ubranek się nie wywinie, a także nie będą go zbytnio ściskać. Ważne jest także to, by miara krawiecka była dobrze zaciśnięta, bo ubranka i tak zazwyczaj są z gumką, która lekko rozszerzy się na kocie.

Tamagotchi w ubranku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s