Jak zdobyć zaufanie kota?

Kot, zwłaszcza po odrzuceniu przez kogoś innego może nie mieć takiego zaufania do świata. My jednak jesteśmy dla niego nową rodziną i chcemy, by Nam ufał. Co i jak robić, by zyskać zaufanie naszego pupila?

Po pierwsze z kotem trzeba spędzać sporo czasu, by widział nasze zachowanie przez dłuższy okres. Kiedy zauważy, że nie stanowimy dla niego, żadnego zagrożenia zacznie nam powoli ufać i da się do siebie na spokojnie zbliżyć bez ucieczek.

Po drugie kot musi jeść, a komu nie ufać bardziej jak osobie, która go karmi, dlatego ważne jest, by po adopcji jedynie jedna osoba dawała mu jedzenie, by łatwiej było kotu obdarzyć Nas zaufaniem.

Po trzecie to zabawa. Bawienie się z kotem świetnie zaciska więzi między Wami, a zwierzakiem. Codziennie minimum pół godziny powinno załatwić sprawę. Zwłaszcza na początku, kot powinien być naszym oczkiem w głowie, by wiedział, że liczy się dla Nas bardzo, wtedy i My będziemy liczyli się dla niego.

Po czwarte głaskanie i mizianie. Każdy kot to uwielbia, nic tylko go głaskać po grzbiecie lub czochrać po brzuszku. Ważne jest, by nie robić tego zbyt energicznie, gdyż kitek, będzie się tego najzwyczajniej bał lub będzie próbował nas zaatakować.

Nabuchodonozor to kot, który przez pierwsze 2 miesiące nie pozwalał się do siebie zbliżyć, a teraz proszę, trzymam go na rękach bez jego strachu

Jedna myśl na temat “Jak zdobyć zaufanie kota?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s