Czy mokry kot to zły kot?

Mokry kot to zły kot? Nie do końca – raczej wystraszony, gdy wpadnie do wody lub zostanie oblany. Lecz faktem jest, że koty niezbyt lubią wodę, a już na pewno nie lubią być mokre. Koty nie potrafią pływać. Brak umiejętności pływackich to jedna z cech przeciętnego przedstawiciela kotów. Dotyczy to Twojego domowego kiciusia, jak i dzikiego dużego kotka. Pewnie nie raz spotkałeś(-aś) się z sytuacją, że koty unikają deszczu i uciekają, gdy chcemy je wykąpać. Prawdą jest też to, że niektóre rasy nie boją się zamoczyć, a nawet chętnie pływają czy biorą kąpiel. Zależy to także od indywidualnych predyspozycji każdego kota.

Podczas kąpieli

Niechęć kotów do wody, nie może być aż tak wielka, ponieważ wykazują one ogromne zainteresowanie wodą, która leci z kranu lub gdy ich właściciel bierze kąpiel (mali podglądacze hehe). Wiele kotów nawet łapie wodę łapkami. Niezbyt wiadomo dlaczego. Może wynika to z ich ciekawości, a przecież koty mają ogromną ciekawość. Być może ich uwagę przyciągają świetlne refleksy odbijające się w lecącej z kranu wodzie. A może to przez szumiące dźwięki, które nie zawsze są słyszalne przez człowieka. Niektórzy uważają, że zainteresowanie cieknącą wodą to przejaw instynktu łowieckiego – nic nie jest wykluczone.

Mokry kot może wyglądać śmiesznie, głupio lub żałośnie… lecz nie o wygląd chodzi. Mokre futro nie chroni kotów przed chłodem, a wysychając ochładza organizm, co zwiększa ryzyko zachorowania. Tak jak człowiek w mokrych ubraniach może łatwo się przeziębić, tak samo kot w mokrym futerku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s