Największy koci wróg

Stres oraz nuda to najwięksi wrogowie kota. Zabawa jest dla kota bardzo ważna – od maluszka do staruszka. Zabawa jest tak ważną częścią kociego życia jak jedzenie czy wizyta w kuwecie. Niesie to ze sobą również ogromne korzyści dla zdrowia Twojego kitka. Poprawi jego sprawność fizyczną, sylwetkę i zaspokoi jego popęd, jakim jest instynkt łowiecki (tak, tak, masz w domu małego drapieżnika :3), którego nie można ignorować.
Zabawa z kotem przez około 20 minut dziennie nie tylko zapewnia stymulację fizyczną i umysłową, ale również wzmacnia więź pomiędzy Wami. Nadzwyczaj ważna jest aktywność kotów niewychodzących! Koty przebywające w domu mogą potrzebować dłuższej zabawy dla utrzymania ich w dobrej kondycji, lub powtarzania jej rano i wieczorem. Jeżeli Twój kociak jest chętny do atakowania Twoich rąk czy stóp, spróbuj przekierować to na zabawki.

Najlepsze zabawki to te, które nie muszą być drogie. Nasz kot nie będzie wybrzydzał. Kiedy decydujemy się na zwierzaka często opanowuje nas szał zakupów. Jednak potem okazuje się ze stos zabawek leży w kącie, a nasz kot bawi się sznurówką czy papierkiem…
Jeśli chcesz się pobawić ze swoim futrzakiem i nie stracić majątku koniecznie wypróbuj następujące zabawki. Z pewnością Twojemu kotu na pewno niejedna się spodoba:

  • Kulki z folii lub papieru
  • Sznurek, sznurówka, wstążka (wszystko co długie i ciągnie się po podłodze)
  • Papierowa torba, reklamówka
  • Rolka po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym
  • Pudełka – kartony, pudełka po jajkach itp.
  • Zakrętki z butelek
  • Skarpetki
  • Kostki lodu (idealne na gorące dni)
  • Wiele, wiele innych przedmiotów, które znajdziecie w swoim domu, wystarczy pomyśleć.
Simba bawiący się wstążką

Dlaczego niektóre koty są bardziej aktywne od innych?
Niektóre rasy kotów spędzają wiele czasu na spaniu, podczas gdy inne są znacznie bardziej energiczne i chętne do zabawy. W przypadku aktywności fizycznej koty są jak ludzie – niektóre są bardziej aktywne od innych oraz mają inne sylwetki. Jednak normalne nie są sytuacje, gdy kot ciągle śpi i nie jest w ogóle zainteresowany zabawą. W takiej sytuacji należy skonsultować się z weterynarzem. Utrzymanie kota w kondycji jest ważne. Nadwaga sprawia, że koty są bardziej narażone na ryzyko zwyrodnienia stawów i wystąpienia zaburzeń takich jak cukrzyca i choroby układu moczowego.

Zdjęcie zaczerpnięte ze strony Koty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s