Kot dobiera się do mojego jedzenia! Co robić?

Ach, kto z Nas tego nie zna? Kot wskakujący na meble kuchenne byleby dobrać się do naszego jedzenia. Im bardziej bronimy jedzenie przed kotem tym bardziej on próbuje się do niego dostać. Przeważnie kończy się na tym, że obrócimy głowę na pół sekundy, a kot już stoi przy naszym posiłku. Mało kto wie, ale jest sposób, by temu zaradzić. Nie jest on przez wielu uważany, za najbardziej higieniczny, ale jeżeli ktoś żyje w mieszkaniu z kotem na co dzień, to raczej i tak spodziewa się, że kot dotyka wszystkiego w tym domu.

Koty liżą masło.

mama Ludwiczka Andersona

Kot tak nie do końca chce zjeść Wasze jedzenie. On jedynie chce zaspokoić swoją ciekawość. Ile to razy Wam zdarzyło się wciskać nos w nie swoje sprawy tylko przez ciekawość? Z kotami jest dokładnie ta sama historia. Coś nowego na stole? Trzeba to sprawdzić!

Co zatem robić, by kot przestał się interesować?

Nic prostszego, wystarczy zaspokoić jego ciekawość. Weźcie jedzenie, które przygotowujecie i podsuńcie mu pod pyszczek, ważne jest, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie kot zaczyna próbować podsunięte mu jedzenie. Wystarczy jedynie podsunąć, dać powąchać na spokojnie i zabrać jedzenie. Zainteresowanie kota nowym jedzeniem będzie zawsze, więc niestety za każdym razem kiedy coś gotujemy, trzeba kotu pokazać co to takiego i dać mu powąchać, ale przynajmniej da nam to chwilowy spokój i możliwość zostawienia jedzenia samego na stole przez jakiś czas, bez obaw, że jakiś łasuch przyjdzie i zacznie nam grzebać w jedzeniu.

Tamagotchi i jej próby podbierania jedzenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s