Czwarta w nocy? Pora na wyścig!

Noc. Wszyscy grzecznie śpią. No prawie wszyscy… Twój kot właśnie przygotowuje się do biegu swojego życia, zresztą jak noc w noc. Co z tym zrobić? Jak zaradzić ściganiu się z powietrzem oraz dlaczego tak na dobrą sprawę nasz kot nie może spokojnie w nocy pospać tak jak my?

Koty w trakcie doby potrafią przespać od 12 do 16 godzin. To wydaje się sporo, lecz nie śpią jedynie w trakcie nocy, a także w dzień. Jeżeli nasz kot ma za dużo spokoju w trakcie dnia, powoduje to, że będzie wykorzystywał właśnie dzień, by się wyspać. W nocy natomiast będzie próbował stracić energię, którą zdobył na spaniu w trakcie dnia. Co należy w takim bądź razie robić? I tutaj nic prostszego, jak jedynie bawić się więcej z kotem, ale nie miziając go po brzuszku, a rzucając mu szmaciane myszki, świecąc laserem, za którym będzie ganiał lub turlając mu piłeczki. Kot zacznie biegać przy tego typu zabawach co zdecydowanie go wymęczy. Codzienna taka zabawa powinna trwać 15-30 minut, ale najlepiej widać kiedy zabawę skończyć po chęciach kota. Kiedy nie chce mu się już biegać za tym co mu dajemy do zabawy, oznacza to, że zmęczył się wystarczająco.

Kiedy najlepiej bawić się z kotem?

Kot ma najwięcej energii pod wieczór i to właśnie wtedy powinniśmy mu tę energię zbić bawiąc się z nim. Po takiej zabawie kot będzie bardziej głodny, więc wtedy też należy dać mu do zjedzenia jakąś dobrą karmę, którą z chęcią zje. Zauważmy co właśnie zrobiliśmy. Nasz kot jest już lekko zmęczony, niezainteresowany niczym i objedzony. Co Wy robicie w takim stanie? No raczej nie idziecie pobiegać. Kot jest jak człowiek. Zrobi dokładnie to samo. Położy się i będzie chciał w spokoju odpocząć.

Co zrobić, jeżeli nie mam codziennie czasu na zabawę z moim kotem?

Z tym oto przychodzą nam zabawki typu piszczące myszki lub automatyczny laser. Są to zabawki ciut droższe od klasycznych zabawek, lecz jeżeli chcemy mieć przespane noce i zadowolonego kota to warto dołożyć te parę złotych i dawać kotu taką zabawkę na wieczór. Ważnym jest, by kot nie miał dostępu do takiej zabawki przez cały dzień, gdyż najzwyczajniej się znudzi taką zabawką.

Co jeżeli mój kot ma dalej masę energii?

W takim przypadku no niestety musimy ograniczyć mu nieco wolność. Najlepiej może poskutkować kojec, ma on w miarę dużą przestrzeń, lecz jest ona za mała, by kot mógł rozwinąć jakąś prędkość. Kot oczywiście będzie próbował z takiego kojca się wydostać za wszelką cenę, lecz z dobrze zabezpieczonego kojca nie wyjdzie, a zmusi go to po pewnym czasie do położenia się i czekania, aż go stamtąd rano wypuścimy. Wadą takiego rozwiązania jest to, że kot nie może przyjść w nocy do Nas do łóżka i poprzytulać się, ale jest to skuteczna metoda, jeżeli nie potrafimy zbić z niego energii wieczorem.

Tamagotchi przyłapana na nocnym biegańsku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s